Pagrindiniai teniso smūgiai

Kad teniso žaidime galima būtų lygiavertiškai varžytis, būtina mokėti įvairių smūgių. Svarbiausi smūgiai yra: pagrindinis smūgis viena ranka iš dešinės pusės (dešiniarankiams), smūgis iš kairės pusės (dešiniarankiams), padavimas, smūgis iš oro, žvakė, patrumpinimas. Kiekvienas smūgis naudojamas tam tikru žaidimo momentu, kuomet labiausiai tinka. Bet kuris iš šių smūgių gali turėti šiek tiek skirtingą techniką, kurie atsiranda dėl žaidėjo stipriųjų savybių ar žaidimo stiliaus. Profesionalūs teniso žaidėjai treniruojasi valandų valandas, kad ištobulintų atskirus smūgius, padedančius siekti pergalės. Kai kurie smūgiai, pavyzdžiui: smūgis virš galvos (smešas), yra būtent atakos ar puolimo smūgiai, kiti (pvz.: žvakė) visų pirma naudojami gynybai.

Visi pagrindiniai teniso smūgiai turi būti ir toliau tobulinami tam, kad kamuoliukas būtų kuo geriau valdomas. Tam smūgio metu žaidėjai daro kamuoliuko sukimą arba pjovimą. Sukimas paprastai kamuoliuką priverčia aukštai pašokti ir išlaikyti greitį po smūgio į žemę. Pjovimas priverčia kamuoliuką atšokti žemai ir sumažina jo greitį, atšokus nuo žemės.

Pagrindinis smūgis

Pagrindinis smūgis dažnai yra lengviausias ir pirmasis smūgis, kurį teniso žaidėjas išmoksta. Šis smūgis atliekamas užsimojant teniso rakete ranką atvedant atgal, toje pačioje kūno pusėje, kaip ir pagrindinė ranka, kurioje laikote raketę. Dauguma teniso žaidėjų, atlikdami pagrindinį smūgį, raketę suima viena ranka, tačiau kai kurie suima dviem rankom. Skirtingi žaidėjai naudoja skirtingus raketės laikymo stilius, atlikdami pagrindinį smūgį. Kai kurie populiarūs pagrindiniai raketės laikymo būdai yra Vakarų, Rytų ir Universalus. Pagrindinis smūgis gali būti triuškinantis ir galingas puolimo smūgis. Jis dažnai būna veiksmingiausias žaidėjų ginklas, tiek pradedančiųjų, tiek profesionalų.

Smūgis iš nepagrindinės pusės (kairinis smūgis dešiniarankiams)

Šis smūgis yra priešingas pagrindiniam. Kairinis smūgis atliekamas užsimojant rakete priešingoje kūno pusėje nei pagrindinė ranka. Kai kurie žaidėjai naudoja vieną ranką kairinio smūgio atlikimui, tačiau dauguma žaidėjų, atlieka šį smūgį dviem rankom.

Padavimas

Padavimu prasideda teniso žaidimas. Padavimo metu kamuoliukas įvedamas iš už galinės linijos vienoje korto pusėje į padavimo lauką, esantį įstrižai nuo paduodančiojo. Teniso žaidėjas išmeta kamuoliuką į orą ir stengiasi jį mušti aukščiausiame pakilimo taške, kad geriau ir stipriau pataikytų į padavimo kvadratą. Daug profesionalių žaidėjų gali mušti padavimus virš 160 km/h.Tokius padavimus yra labai sunku atmušti. Kai padavimas mušamas taip, kad priešininkas kamuoliuko net nepaliečia, tai vadinama eisu (ace).

Smūgis iš oro

Smūgis iš oro yra, kai teniso žaidėjas atmuša kamuoliuką jam dar nepasiekus žemės. Tokio smūgio tikslas – pagreitinti kamuoliuko grąžinimą, priešininkui nespėjus grįžti į patogią padėtį. Dažnai žaidėjai bėga link tinklo ir tada smūgiuoja į kamuoliuką iš oro, siekdami greičiau laimėti tašką. Taip pat būna smūgiai į kylantį kamuoliuką, kai kamuoliukas atmušamas jam ką tik atšokus nuo žemės. Bėgančiam žaidėjui gali tekti atlikti tokius smūgius nuo žemės, jei atskriejantis kamuoliukas krenta per žemai, kad būtų atliktas smūgis iš oro.

Žvakė

Žvakė yra labai aukštas smūgis. Jis dažniausiai atliekamas dėl dviejų priežasčių: 1) siekiama atmušti kamuoliuką toli, kad prie tinklo esantis priešininkas jo nepasiektų; 2) kaip gynybinė priemonė, siekiant įgyti papildomo laiko grįžimui į patogesnę pradinę padėtį.

Patrumpinimas

Patrumpinimas naudojamas kaip apgaulingas smūgis. Jis atliekamas, kai priešininkas yra toli nuo tinklo. Teniso kamuoliukas lengvai permušamas vos per tinklą, stengiantis, kad varžovas nespėtų pribėgti ir kamuoliukas į žemę atsimuštų du kartus.