Kaip žaisti tenisą. Lauko teniso pagrindai

„Įvadas į tenisą pradedantiesiems“

Neseniai susidomėjote sportu ir norite išmokti žaisti tenisą? Esate kupini energijos ir norite įsitraukti į šį viliojantį sportinį žaidimą? Puiku. Koks Jūsų motyvas? Gal tik socialinė žaidimo pusė? Ne bėda. Teniso pasaulis suteikia dideles betarpiško bendravimo galimybes. Žaidėjai varžosi vienas su kitu visuose lygiuose, todėl intensyvi žaidimo partnerių kaita ir platūs socialiniai ryšiai, iš esmės garantuoti.

Socialinis šio žaidimo aspektas yra stulbinantis. Paradoksalu, tačiau pastebėsite, kad dauguma sportininkų, žaidžiančių tenisą profesionaliame lygyje, yra individualistai, kurie žaidžia vardan taško ir siekia tik varžytis. Kad ir koks bebūtų Jūsų motyvas, man malonu sudalyvauti Jūsų kelionėje į tenisą žaidimo pasaulį.

Esminis dalykas, lemiantis sėkmingą pradžią, esate Jūs pats.

Pradinis tikslas - pasiekti tokį lygį, kai jau galite patogiai ir palengva judėti teniso korte, pasitikėdamas savimi žaidimo metu.

Link šio tikslo ženkite mažais žingsneliais ir nuolat siekite tobulumo. Mokytis teniso turite taip pat, kaip kūdikis mokosi vaikščioti: prieš ropodami turite išmokti šliaužti, prieš eidami turite išmokti ropoti ir prieš pradėdami bėgti turite išmokti eiti.

Kita vertus, kaip greitai ir gerai išmoksite žaisti tenisą, priklauso nuo Jūsų požiūrio ir atsidavimo.

„Jūsų požiūris, ne gabumai, užtikrins Jūsų pasiekimų lygį.“

Įsidėmėkite šią citatą ir būkite kantrūs, kol mokysitės žaisti tenisą. Išlaikykite teigiamą požiūrį, išlikite susikaupę ir svarbiausia – treniruokitės...treniruokitės...treniruokitės.

Ar minėjau, kad privalote TRENIRUOTIS? Užuomina...užuomina...užuomina!

Jaučiatės motyvuoti, pasitempę ir pasiruošę mokytis žaisti tenisą? Yra daug teniso technikos bei žaidimo subtilybių, kurių reikės išmokti. Prieš užsirišdami teniso batelius, pasiimdami savo teniso raketę ir eidami į teniso kortą, būtinai peržiūrėkite ir susipažinkite su pagrindiniais teniso žaidimo aspektais.

Geimas-setas-mačas

Paprastai tariant, teniso mačas yra varžymasis tarp dviejų, keturių arba, retais atvejais, tarp trijų (Kanadietiški dvejetai) žaidėjų.

Vienetai, dvejetai ir mišrūs dvejetai yra trys populiariausi teniso varžybų tipai.

Dvejetai yra varžybos tarp keturių žaidėjų. Kiekvienoje komandoje yra po du žaidėjus. Jūs ir Jūsų komandos draugas žaidžiate kartu, kaip viena komanda.

Dažniausiai teniso turnyrai skirstomi pagal lytį, konkurencinį lygį ir amžių. Priklausomai nuo konkurencinio lygio ir teniso žaidėjo(-ų) amžių, žaidžiama tokiose grupėse: vyrai prieš vyrus, moterys prieš moteris, berniukai prieš berniukus ir mergaitės prieš mergaites.

Mišrių dvejetų turnyrai yra išimtis. Šios varžybos yra panašios į dvejetų turnyrus, tačiau komandas sudaro skirtingų lyčių atstovai. Kiekvieną komandą sudaro vyro ir moters pora.

Visų pirma, svarbu prisiminti, kad kiekvieną kartą prieš pradėdami žaisti tenisą mačą, kaip ir prieš kiekvieną treniruotę, privalote skirti laiko raumenų tempimo pratimams ir kruopščiam apšilimui.

Tai apsaugos nuo galimų traumų ir duos laiko pasižvalgyti į priešininko stiprybes ir silpnybes.

Laikas žaisti tenisą. Norėdami pradėti žaidimą, teniso žaidėjai tarpusavyje nusprendžia, kuris žaidėjas ar kuri komanda atliks pirmąjį padavimą ir kas bus kurioje korto pusėje.

Yra keli būdai, kaip tai nuspręsti, tačiau daugiausia žaidėjų arba meta monetą (skaičius arba herbas), arba suka raketę (raidė arba simbolis ant raketės koto galo žiūri į viršų arba į apačią).

Paprastai, žaidėjas laimintis burtus nusprendžia, kas pirmas atlieka padavimą arba kurioje korto pusėje pradės žaidimą. Žaidėjui pralaimėjusiam burtus lieka kita korto pusė.

Žaidimas pradedamas padavimu. Tą akimirką, kai teniso kamuoliukas yra paduodamas, prasideda kova dėl taško. Teniso žaidėjai muša kamuoliuką per tinklą vienas kitam, kol sužaidžiamas taškas.

Žaidimo tikslas yra laimėti tašką, laikantis žaidimo taisyklių ir paties žaidimo strategijos.

Taškai yra laimimi, kai Jūsų priešininkas:

  • Nespėja grąžinti kamuoliuko prieš jam atsimušant į žemę du kartus
  • Atmuša kamuoliuką į tinklą
  • Atmuša kamuoliuką, bet jis pasiekia žemę už korto linijos
  • Du kartus nesėkmingai atlieka padavimą

Kai Jūsų priešininkas sėkmingai permuša kamuoliuką į Jūsų korto pusę, Jūsų užduotis yra grąžinti kamuoliuką, atliekant:

Smūgį iš dešinės ar iš kairės nuo žemės. Smūgis nuo žemės atliekamas atmušant kamuoliuką, kai jis atšoka nuo žemės korto ribose
Smūgį iš oro. Šis smūgis atliekamas, kai kamuoliukas atmušamas ore, jam prieš nukrentant ant žemės.

Taškai prarandami, kai Jūs:
negalite grąžinti kamuoliuko prieš jam atsimušant į žemę du kartus
atmušate kamuoliuką į tinklą
atmušate kamuoliuką, bet jis pasiekia žemę už korto linijos
du kartus nesėkmingai atliekate padavimą.
Iš esmės, pagrindinis žaidimo tikslas yra palaikyti kamuoliuką žaidime. Besimokant žaisti tenisą dažniausiai pasitaikantis veiksmas, išmušantis iš vėžių daugumą pradedančiųjų, ne ten sutelktas dėmesys. Vietoje to, kad kamuoliuką grąžintų gerai ir tiksliai ten, kur reikia, pradedantis žaidėjas mano, kad kamuoliuką stengiasi atmušti kuo stipriau. Norėdami eiti teisingu keliu, pirmiausiai treniruokitės kontroliuoti kamuoliuką ir vėliau, kai jau pradėsite daryti pažangą, savo žaidimui galėsite pridėti greičio ir jėgos.

Teniso žaidėjas, atliekantis padavimą yra žinomas kaip paduodantysis. Šis žaidėjas atlieka padavimus visą žaidimą, pradėdamas dešinėje korto pusėje ant galinės linijos ir mušdamas kamuoliuką įstrižai į kairę korto pusę nuo paduodančiojo pusės.

Pagrindinis tikslas yra paduoti kamuoliuką į taip vadinamą padavimo zoną gavėjo korto pusėje. Žaidimo metu paduodantysis atlieka padavimus iš dešinės pusės į kairę nuo galinės korto linijos. Gavėjas atitinkamai juda iš dešinės į kairę, kad grąžintų padavimą.

Teniso geimas gali tęstis nuo keleto iki daugiau minučių, priklausomai nuo to, kokio pajėgumo yra žaidėjai ir kiek taškų jau sužaista. Kad žaidimas būtų sužaistas, užtenka keturių taškų. Kad laimėtumėte žaidimą, turite laimėti bent dviem taškais.

Setas yra sužaisti teniso geimai
Kad būtų laimėtas setas, vienas iš varžovų turi laimėti bent šešis geimus ir turėti dviem taškais daugiau už priešininką.

Teniso žaidėjas, laimėjęs šešis geimus, galėjo būti sužaidęs dešimt geimų, kad laimėtų tą setą. Šiuo atveju galimi laimėtojo rezultatai galėtų būti: 6/0, 6/1, 6/2, 6/3 arba 6/4.

Prisiminkite, kad setas būtų laimėtas, žaidėjas turi pirmauti bent dviem taškais. Taigi, 6/5 seto nepabaigs. Žaidimas turi tęstis iki tokio galutinio rezultato: 7/5, 8/6, 9/7 ir pan.

Kai vyksta lygiavertis žaidimas, teniso setas gali tęstis virš valandos.

Kiekvienų varžybų ar turnyrų nuostatuose paskelbiama, kiek setų reikia laimėti, norint laimėti susitikimą. Tradiciškai teniso susitikimas laimimas laimėjus 2 iš 3 arba 3 iš 5 setų.

Galutinis varžybų rezultatas galėtų būti 2/0 arba 2/1, kai vienas iš žaidėjų laimi 2 iš 3 setų. Galutinis varžybų rezultatas galėtų būtų 3/0, 3/1 arba 3/2, kai vienas iš žaidėjų laimi 3 iš 5 setų.

Daugiausia teniso varžovų žaidžia „8 Game Pro Set“, kai laikas yra ribojamas. Kad būtų laimėtas toks setas, vienas iš žaidėjų turi laimėti bent aštuonis geimus vieno seto metu, priešininką lenkdamas bent dviem taškais.

Nepaisant geimų ir setų skaičiaus varžybose, žaidėjai privalo nuolat keistis pusėmis, kai bendras geimų skaičius sete yra nelyginis. Pavyzdžiui, jeigu bendras seto rezultatas yra 3/2, tiesiog sudėkite 3 + 2 = 5. Kadangi 5 yra nelyginis skaičius, žaidėjai turi apsikeisti pusėmis prieš pradėdami kitą žaidimą. Jeigu bendras seto rezultatas yra 5/1, paprasčiausiai sudėkite 5 + 1 = 6. Kadangi 6 yra lyginis skaičius, žaidėjai pusėmis nesikeičia.

Teniso žaidėjai yra atsakingi už geimo, seto ir susitikimo rezultatų sekimą. Garsiai ir pakankamai aiškiai praneškite savo priešininkui, kai kamuoliukas nuskrenda už aikštelės ribų (linijų) arba kai kamuoliukas du kartus atsimuša į žemę.

Daugumoje teniso turnyrų nesutarimus sprendžia vyriausias teisėjas ir aikštelės teisėjai
Jūsų, kaip teniso žaidėjo, atsakomybė yra stengtis patiems išspręsti ginčus tarp Jūsų ir varžovo.

Jeigu ginčas negali būti išspręstas, paprasčiausiai padėkite savo raketę ant žemės (kad nebūtumėte diskvalifikuotas už pasišalinimą iš žaidimo) ir susiraskite vyr. teisėją, kad ginčą išspręstų. Vyr. teisėjai paprastai būna netoliese, vaikšto nuo korto prie korto viso turnyro metu, prižiūrėdami, kad žaidimas vyktų sąžiningai.

Jūsų varžybų metu gali būti teisėjaujama turnyro vyr. teisėjo sprendimu ar jei esate turnyro pusfinalyje arba finale. Geriausiems profesionaliems teniso žaidėjams pasisekė, nes jie gali turėti aikštelės teisėjus ir linijų teisėjus, stovinčius aplink kortą ir teisėjaujančius visų rungtynių metu.

Kas sudaro teniso rungtynes?
Atsakymas yra elementarus... teniso rungtynės būna, kai tarp dviejų ar keturių asmenų arba tarp dviejų ar daugiau komandų yra paskelbiamos varžybos.

Paprastai tariant, taškai gaunami, kad būtų laimėti geimai, geimai laimimi, kad būtų laimimas setas, ir setas laimimas, kad būtų baigiamos varžybos. Varžovai visada stengiasi pasiekti kitą rungtynių lygį, turėdami pagrindinį tikslą– sudalyvauti finalinėse varžybose ir laimėti turnyrą.

Puikių įgūdžių vystymas ir tvirto pamato statymas yra svarbiausi dalykai besimokant žaisti tenisą. Benaršydami šiame puslapyje rasite daugybę detalių straipsnių, kurie pamokys Jus tiksliai suderinti visą teniso žaidimą.

Tenisas pareikalaus tiek fizinių, tiek psichologinių jėgų, ypač kai esate dar pradinėse mokymosi stadijose. Išlikite atsidavę, susitelkite į savo veiklą ir treniruokitės pagal savo galimybes.

Galiausiai, darydami pažangą, įgysite pasitikėjimo savimi žaidimo metu ir eisite pirmyn į konkurencinį lygį.