Technika ir inventorius

Ko galima išmokti stebint profesionalus

Profesionalūs teniso žaidėjai treniruojasi daug kartų per savaitę. Jų darbas reikalauja valandų valandas trunkančio fizinio pasirengimo, taip pat ir tinkamo psichologinio nusiteikimo.

Svarbu, kad iš profesionalų besimokantys treneriai ir teniso mėgėjai atrastų savo unikalius gebėjimus, kaip ir savo silpnąsias vietas, o ne didžiąją laiko dalį skirtų Marijos Šarapovos smūgio iš dešinės (kaubojaus kilpos) kopijavimui; ar neįtikėtino Rafaelio Nadalio judesių bei judėjimo treniravimui; ar mokymuisi ,,slysti“ kaip Novakas Djokovičius.

Pavyzdžiui, 80- aisiais treneriai mokydavo kamuoliuką atmušinėti, kai jis yra pečių aukštyje – kaip tai darydavo Jimas Courier, Monica Seles ir Andre Agassi.

Ko iš profesionalų galėtų pasimokyti teniso mėgėjai, tenisą žaidžiantys tik laisvalaikiu?
Pirmiausiai, reikia nepamiršti, jog profesionalai tenisą žaidžia, kad uždirbtų pragyvenimui. Profesionalai praleidžia nesuskaičiuojamas valandas kortuose ir kitose sporto salėse. Toks intensyvumas leidžia jiems tiksliai atlikti tam tikrus sudėtingus smūgius, kuriuos jie kartoja kasdien. Ir galiausiai, profesionalai yra kitokio fizinio pajėgumo, turi kitokius raketės laikymo, užsimojimo būdus ir kitokią stovėseną, o taip pat geba iš bet kurios aikštelės vietos atlikti smūgius nuo žemės ar iš oro, pagal savitą strategiją bei žaidimo stilių.

Nesistenkite kopijuoti profesionalo technikos. Geriau atkreipkite dėmesį į šiuos jų žaidimo elementus:

Pažiūrėkite, kaip jie daro apšilimą (išskirtas 5 minučių laikas);
Pažiūrėkite į jų apšilimo metu atliekamus padavimus;
Pažiūrėkite, kaip jie atmuša kamuoliuką priėmimo metu;
Antro padavimo metu stebėkite, kaip priimantysis žaidėjas pasinaudoja silpnesniu varžovo padavimu (pvz., Serena Williams);
Stebėkite, ką jie daro po ilgų taškų (long point);
Stebėkite, į kurią aikštelės dalį atlieka smūgius;
Stebėkite, koks efektyvus yra kylančio kamuoliuko atmušimas nuo žemės;
Stebėkite, kaip jie stengiasi išmušti savo varžovo ritmą suktais smūgiais, aukštais giliais smūgiais ir pjautais smūgiais;

Kitos pamokos, kurias galima išmokti iš profesionalų
Svarbiausia šių dienų teniso žaidimo pusė yra judėjimas aikštelėje (tiesiog pažiūrėkite į profesionalus). Po smūgio, grįžkite į pradinę padėtį, kad galėtumėte geriau atlikti kitą smūgį.

Ir galiausiai, neatsiprašinėkite bei nerodykite neigiamų emocijų, ir kovokite dėl kiekvieno taško, nesvarbu, koks rezultatas. Bjorn Borg kartą yra sakęs, kad svarbiausiais dalykas yra atmušti paskutinį kamuoliuką ir darykite viską, ką galite, kad tai įvyktų.